Haber

CHP Milletvekili Sibel Suiçmez: Trabzonspor’un satışı gündemde

CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, Trabzonspor’un satılacağı iddialarına ilişkin, “Trabzonspor kimsenin, hiçbir ülkenin cüzdanına sığmayacak kadar büyük.” söz konusu.

Suiçmez, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Akbelen mevkiinde, bölgedeki termik santrallere yakıt sağlamak için ormandaki ağaçların kesilmeye başlandığını iddia etti.

Vatandaşların ağaçların kesilmemesi için mücadele ettiğini vurgulayan Suiçmez, vatandaşların yanında olduklarını söyledi.

Suiçmez, son günlerde seçim bölgesi olan Trabzon’da Trabzonspor’un kentle bütünleşen Katar’a satışının gündeme geldiğini öne sürdü. Suiçmez şu ifadeleri kullandı:

“Şu anda hem bizim yasal mevzuatımız hem de Trabzonspor’un içinde bulunduğu mevzuat Trabzonspor’u bir sermayeye satacak kabadayı durumda. Neden Trabzonspor’un bilinçli bir devlete, üstelik Katar’a satılması? Arap sermayesinin milliyetçiliğin yüksek olduğu bir bölgede yer alması bilinçlidir, aslında Arap sermayesinin ayak sesleri milliyetçiliğin yüksek olduğu bir bölgede bulunmaktadır. Cüzdanınıza sığacak büyüklüktedir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu