Haber

Kerbela Şehitleri Kars’ta Anıldı

TACETTİN DURMUŞ

Hazreti Muhammed’in torunu Hüseyin ve 72 oğlu, Muharrem ayının 10. günü olan “Aşure Günü”nde Kerbela’da şehadetlerinin 1384. yıl dönümünde. kars

“KUR’AN VE EHLİBEYT ÜMMETİN ORTAK DEĞERİDİR”

Kars Ehlibeyt Âlimler Derneği Başkanı Seyit Ahmet Erdem ve Ehlibeyt Işıklı Cami Âlimlerinden Seyit Ahmet Erdem de yaptığı konuşmada, Muharrem ayı ile Aşure gününün manevi değerlerin doruk noktası olan şehitliği temsil ettiğini söyledi. Kars Ehlibeyt Âlimler Derneği Başkanı ve Ehlibeyt Işıklı Cami Alimi Seyit Ahmet Erdem de yaptığı konuşmada, Kur’an ve Ehlibeyt’in ümmetin ortak değeri olduğuna işaret etti.

“Aşure günü İslam aleminin önemli günlerinden biridir. Aşure günü Peygamber Efendimiz’in oğulları Kerbela’da en zalim şekilde şehit edilmiştir. Peygamber Efendimiz evlatlarının şehadeti örnek bir belge olmalıdır. İslam alemi için.Peygamberimiz bize iki emanet bırakmıştır.Biri Kur’an-ı Kerim, diğeri Ehlibeyt.Kerbela örneği, Müslümanların Kuran-ı Kerim altında birlik ve beraberlik içinde olması gerektiğine güzel bir örnek teşkil etmiştir. İslam aleminin ortak değerleri olan Ehl-i Beyt.Bu günde Peygamberimiz Ehlibeyte rahmet ve taziyetlerimizi saygıyla sunarız.Allah milletimize bir daha Kerbela yaşatmasın.Allah yar ve yardımcınız olsun. Milletimizin birlik ve beraberliğine, dirliğine, devletimize zarar vermesin.”

Kaynak: ANKA / Ömür Boyu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu