Teknoloji

Murat Germen ile Şehir, Teknoloji ve Hafıza

 

 

Çağdaş sanatçı Murat Germen, Kent, Teknoloji ve Bellek başlıklı söyleşisinde müze ziyaretçileriyle bir araya geliyor. Sanat alanında kent kavramı, biçim ve anlam üzerine farklı okumalar ve bakış açıları sunacak söyleşide Germen’in üretim sürecine dair paylaşımları üzerinden kent kavramının izini sürülüyor. İştirakçiler, sanatçının fotoğraflarını nasıl dönüştürdüğünü keşfediyor ve görüntülerle oluşturduğu enstalasyonların biçim ve anlatımını yorumluyor.

Sanat dolu bir gün: Sizin Perşembeniz

İstanbul Çağdaş, Paribu’nun desteğiyle “Senin Perşemben” adlı ücretsiz müze günleri düzenliyor. Müze kapılarını her perşembe günü ortasında 10:00-18:00 saatleri arasında tüm ziyaretçilerine ücretsiz olarak açıyor. Ziyaretçiler, İstanbul Modern’deki tüm stantları ücretsiz olarak ziyaret edebilir, sanatçı atölyeleri, etkinlikler ve ayda bir kez yapılacak film gösterimlerine katılabilirler.

“Senin Perşemben” Sanatçı Buluşmaları, sanatçıların yaratıcı süreçlerini ve sanatsal deneyimlerini katılımcılarla paylaştığı atölye çalışmaları ve kısa söyleşilerden oluşuyor. Bu etkinliklerle ziyaretçilerini müzeyi, eserleri ve sanatsal üretim süreçlerini keşfetmeye davet eden İstanbul Çağdaş, zanaatkarlarla birlikte üreterek kazanılabilecek zengin deneyimin de kapılarını aralıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

habernallihan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu