Haber

A Spor’da Amedspor’a Sansür

A Spor kanalında Seçkin Alım ve Erman Toroğlu’nun sunduğu ’90+1′ programında yarın oynanacak karşılaşmanın hakem değişikliği gündeme geldi. Eski hakem yorumcusu Erman Toroğlu, “Bugün ilginç bir haber aldım. Urfa-Diyarbakır maçının hakemini değiştirdiler” dedi.

Erman Toroğlu’nun Amedspor yerine “Diyarbakır” ismini kullanması dikkat çekerken, programda şu konular ele alındı:

Erman Toroğlu, “Diyarbakır ve Urfa’nın açıklamaları var. Federasyon bir açıklama yaptı mı diye sordum, hayır. Görevden alındığımızı söylediler, bana ilginç geldi” dedi.

Bilgin’in “Bir açıklaması olması gerekmez mi?” Toroğlu tekrar sordu, “Urfa’mız, Diyarbakır’ımız var ama bizim işimiz değil, başka taraftan veriyorlar. İlginç şeyler oluyor ama bakalım.”

20 haftanın geride kaldığı ligde Şanlıurfaspor 38 puanla lider durumda. Erokspor ve Amedspor 37 puanla hızla başkanın gerisinde kalıyor. Ligde şampiyon olan grup direkt olarak bir üst lige yükselir.

Amedspor Kulübü’nden yapılan açıklamada, 29 Ocak 2023 tarihinde oynanacak Amedspor – Şanlıurfaspor maçına MHK tarafından atanan hakemin, Şanlıurfaspor kulübü tarafından yapılan açıklamalarda bulunduğu ve “baskılar sonucu” olduğu kaydedildi. MHK’ya başvurdu”. Hakem değişikliğinin hakemleri zan altında bıraktığı belirtilen açıklamada, “Bu durum öncesi ve sonrası atanan hakemlerimiz ile ülkemizde maçları yöneten hakem camiamızı zan altında bırakmıştır” denildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu