Haber

Başkan Erhan Kılıç Cezaevi Yolu’nu açtı

BUCA Belediyesi, kentin ana arterlerinden Menderes Caddesi’ndeki trafik yükünü önemli ölçüde azaltacak olan Adnan Kahveci Caddesi’ni kesintisiz ulaşıma açtı.

Bundan tam 4 yıl önce adaylık sürecinde Buca halkına verdiği ilk sözü yerine getirmekten mutluluk duyduğunu belirten Belediye Başkanı Erhan Kılıç, “2019 yerel seçimlerinde aday oldum. İlk kullandığım kelime ‘Cezaevini kaldıracağız’ oldu.

Buca’mızın ana arteri olan Adnan Kahveci Caddesi’ni kesintisiz ulaşıma açacağız. Ve nihayet bugün başardık. Buca’mıza hayırlı olsun. İnşallah Buca’mız İzmir’imizin trafiğine katkı sağlayacaktır” dedi.

Buca Belediyesi, klasik iftar programını Barış Mahallesi’nde yeni açılan Cezaevi Yolu’nda gerçekleştirdi. İftar yemeği sırasında bir konuşma yapan Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Adnan Kahveci Caddesi’ni kesintisiz ulaşıma açtıklarının müjdesini vererek, bu yol sayesinde Menderes Caddesi’ndeki yükün azalacağını söyledi.

HİZMETİN POLİTİKASI YOKTUR

Hizmetin siyaseti yoktur anlayışıyla cezaevinin kaldırılması için değerli çalışmalar yürüttüklerini hatırlatan Lider Kılıç, “Bu çalışmalar neticesinde Buca’mızı talihsizlikten kurtardık. Cezaevinin şehrimize verdiği en büyük zararlardan biri de trafiği felç etmesi oldu.

Cezaevinin kaldırılması için müzakerelere başladığımız ilk günlerde ‘Adnan Kahveci Caddesi’ni kesintisiz araç trafiğine açacağız’ dedim. Bunun için cezaevi kaldırılır kaldırılmaz kolları sıvadık ve harekete geçtik. Cezaevi nedeniyle ara verilen Adnan Kahveci Caddesi’ni kesintisiz ulaşıma açmak için hızla çalışmalara başladık. Grup arkadaşlarım günlerce çalıştı.

Bugün nihayet imar yolunu ulaşıma açtık. Trafik yükünü önemli ölçüde azaltacak olan bu yeni yol Buca’mıza hayırlı olsun. Yakın zamanda Barış Pazaryeri’ni yolun yukarısına taşıyacağız. Ayrıca alışverişlerinizi daha rahat bir şekilde yapabileceksiniz. Pazar yerinden kaynaklanan trafik düzensizliğine bu şekilde son vermiş oluyoruz” dedi.

Mevlana

Konuşmanın ardından kardeşlik ve beraberlik sofrasında buluşan binlerce Bucalı, dualarla iftar etti. Ramazan geleneklerinin yaşatıldığı bölgede yöresel kıyafetleriyle hizmet veren şerbetçi ve salçacılar Bucalıların ağzını tatlandırdı. Semazenlerin ilahiler eşliğinde gerçekleştirdiği gösteri izleyenleri büyüledi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

cinarcik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu