Haber

İzmir İtfaiyesi Hatay’da Gece Gündüz Çalışıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesiİtfaiye grupları, Hatay Alandaki birçok çalışmayı da desteklemektedir. İzmirli itfaiye ekipleri de yangınlara müdahale ederek olası tehlikelerin önüne geçmeye çalışıyor.

HatayKahramanmaraş, Adıyaman ve Osmaniye’de afet uyum merkezleri kurdu. İzmir Büyükşehir Belediyesi depremzedelere destek için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. titremeden sonra Hatay İstanbul’da göreve başlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, ihbarları değerlendirerek en kısa sürede harekete geçiyor. Yangınlara karşı tedbirli olan ekipler, çadırkentte olası tehlikelere karşı Büyükşehir’in diğer birimleriyle ortak çalışıyor.

“ATIŞ ALANLARI OLUŞTURDUK”

İtfaiye Daire Amirlerinden Becerikli Yıldız, “İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi bölgeye ilk gelen ekiplerden biri oldu. Arama kurtarma çalışmalarının ardından AFAD enkaz kaldırma işlemini başlattı. kendi bölgemize çekilip barınma ihtiyaçları için vatandaşların yanında olmaya başladık, çadır ekibinin çalışmalarına katıldık.Çadır.Pülverizatör ve AKS araçlarımızla şehir içinde olası tehlikeye karşı eskort hizmeti vermeye başladık. Çadır kentlerde yaşayamayan, tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımız bize başvurarak mülklerinin yanında yaşamak istediklerini belirttiler. Mülklerinde çadırlarla barınaklar oluşturduk. bölgede çıkan yangınlara da müdahale etti. Bölgenin en büyük narenciye soğuk hava deposunda çıkan yangını kısa sürede söndürdük” dedi.

“HATAY YANGININDA BÜYÜK HASAR GÖRÜLDÜ”

Konteyner kent çalışmalarına da değinen Yıldız, “Refakat amaçlı konuşlanıyoruz. Çadır yaşam alanlarını konteyner kente taşıyacağız. Bu yaşam alanlarında olası yangın veya kurtarma gerektiren olaylarda vatandaşlara eşlik edeceğiz. Hatay İtfaiyesi depremde büyük hasar gördü.Biz de bu açığı kapatmak istiyoruz.Biz bu görevleri yapmak için taşradan geldik. Sabah uyandığımızda rutin kontrollerimizi ve hazırlıklarımızı yapıyoruz. Uyum merkezinin bize bildirdiği olay, kurtarma veya çadır tarzı gerekliliklerde verilen adreslere gidiyoruz. 50 çalışanımızla çalışıyoruz.”

Kaynak: ANKA / Yerel

haber-yenimahalle.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu