Haber

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu’nu kabul etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Gençliği ve SporBakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu kabul etti.

Tatar, bazı temasları için Lefkoşa’da bulunan Kasapoğlu ile Cumhurbaşkanlığı’nda düzenlenen resepsiyonda bir araya geldi.

Burada konuşan Tatar, ülkesine, gençlerine ve gençlerine uygulanan ambargo ve tecridin devam ettiğini söyledi. SporÜlke üzerinde yarattığı zulmün ortadan kaldırılması için Türkiye’nin desteğinin önemli olduğuna dikkati çeken Bakan, KKTC sporcularının Türk milli takımlarının formaları ile maçlara katılabilmelerinin ülke gençliğine yeni bir kapı açtığına dikkat çekti. dünya sporları ile tanışın.

Tatar, KKTC’nin anayasal adı ile Türk Devletleri Teşkilatı’na (TDT) gözlemci olarak katılmasının, ülke gençliğinin yeni bir kadro faaliyet ve faaliyetlerinde yer almasını sağlayacağını belirterek, gençliğin ve sporun korunmasının önemine işaret etti. KKTC’yi yaşatmak için.

Türkiye’nin KKTC’de gençliğe ve spora gösterdiği ilgi ve destekten dolayı teşekkür eden Tatar, KKTC’nin spordaki altyapı ve tesis eksikliklerinin de Anavatan’ın desteğiyle giderileceğini söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da Türkiye’de mesleki ve sportif faaliyetlerin bir arada yürütülmesini amaçlayan “Yükseköğretimde Türk Sporuna Yüzde Yüz Destek” çalışmalarının çok başarılı bir şekilde ilerlediğini belirterek, şunları kaydetti:

“Artık KKTC’deki üniversiteler sürece dahil oluyor. Hem başarılı bir kariyere hem de çok başarılı bir spor hayatına sahip olan sporcularımız ikilemde kalmayacak. Spora devam ederken hayallerinin peşinden gidecekler. doktor,avukat olacaklar,avukat olmak isterlerse mühendis olacaklar.Bir yandan Avrupa Şampiyonaları ve olimpiyatlara hazırlanabilecekler.Bu anlamda bu işbirliğine başlıyoruz. burada girişimde bulunuyor, KKTC’ye hayırlı olmasını diliyoruz.”

Lefkoşa’da yeniden hizmete açılan Taksim Sahası’nda sürecin tamamlandığını belirten Kasapoğlu, bakanlığın KKTC iş birliğiyle yürüttüğü çalışmalarda spor ve gençlik projelerinin önemli olduğunu vurguladı.

Bakan Kasapoğlu, KKTC ile işbirliği yaptıkları projelerin uygulama aşamasına geçmiş olmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek Tatar’a kabulü için teşekkür etti.

Ziyarette Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu ve KKTC Başbakan Yardımcısı Fikri Ataoğlu da hazır bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu