Haber

Manisa Büyükşehir tacizcilere izin vermiyor

MANİSA (İGFA) –İl genelinde vatandaşların duygularını istismar ederek para kazanmayı amaçlayan dilencilere yönelik çalışmalarını sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kalabalık bölgelerde yaşayan dilencilere yönelik uygulama gerçekleştirdi.

Polis ekiplerince yakalanan dilenciler, haklarında işlem yapılmak üzere Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne götürülürken, topladıkları paralara da kamu adına el konuldu.

Uygulamaların tüm hızıyla devam edeceğini belirten Emniyet Müdürü Cihan Yıldız, Manisa halkını bu tür tacizcilere fırsat vermemeye davet ederek, “Vatandaşlarımızın sağlığına kavuşması için tüm ekiplerimizle denetimlerimizi sürdürüyoruz. Manisa halka açık alanlarda özgürce dolaşabilir, duygu istismarcılarının kurbanı olmaz. Kontroller sırasında çok sayıda dilenciyi yakaladık ve haklarında işlem yaptık. Çalışmalarımız sonucunda Ocak 2023 ile 25 Temmuz arasında 248 dilenci yakalanmış ve haklarında işlem yapılmıştır. Duygularının sömürülmesi karşılığında topladıkları paralara kamu adına el konuldu. Vatandaşlarımızın rahatı için kontrollerimiz tüm hızıyla devam ederken, vatandaşlarımızdan bu konuda dikkatli olmalarını rica ediyoruz. Gördükleri dilencileri bize bildirerek yardımcı olabilirler” dedi.

haber-catalca.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu